Mevsimine Göre Gelin Çiçekleri

3dk

Gelinliğinizi ve takacağınız aksesuarları seçtikten sonra sıra geldi gelin çiçeğine. Her mevsimin çiçeği ayrı ayrı güzel ve büyüleyici renklere sahip olduğundan, burada asıl dikkat etmeniz gereken nokta düğününüzü yaptığınız mevsimine göre çiçek seçmeniz olacaktır. Böylelikle hem canlı hem uzun ömürlü çiçek tercihi yapacağınız gibi, mevsim çiçeği olduğu için de daha hesaplı olacaktır.

Yaz Düğünü

Alice eustoma çiçeği yaz aylarında evlenecek olan gelinler için gayet hoş bir çiçek önerisidir. Yumuşak pembe renkleri ve yapraklarıyla yaz gelinlerine masum bir hava katacaktır.

Oldukça narin bir çiçek olan delphinium ise gök mavisi rengiyle yaz aylarında tercih edilen diğer bir yaz çiçeğidir. Bunların yanı sıra lavanta, zambak, manolya, zinya, kasımpatı, glayöl, papatya gibi mevsim çiçeklerinden de harika bir gelin çiçeği tercih edebilirsiniz.

İlkbahar Düğünü

Düğün gününü ilkbahar mevsiminde yapacak olan gelinler çiçek çeşitliliği açısından oldukça şanslı. Çünkü soğuk havalardan sonra doğa yeniden usulsa uyanmaya başladığı için çiçekler daha taze, mis kokulu, renkli ve oldukça canlıdır.

Lisyentus, pembe zambak, leylak, lale, sümbül, frezya, pembe dalya çiçeği ve şakayık gelin buketlerinin vazgeçilmezidir.

Sonbahar Düğünü

Sonbahara uygun pastel tonlardaki çiçekler sonbahar gelinleri tarafından sıkça tercih edilmektedir. Yıldızımsı çiçekleri ve farklı renkleriyle Dahlia sonbahar çiçekleri arasındaki en popüler çiçektir. Buna ek olarak orkide, kala zambağı, disbud, gardenya, havuç çiçeği, lakayık, hazeran da sonbahar düğünleri için size eşlik edecek uyumlu çiçeklerdendir.

Kış Düğünü

Kış aylarında çiçek çeşitliliği diğer mevsimlere göre daha azdır ve gelin adayları bu mevsimde biraz daha dikkatli seçimler yaparak çok canlı renklerde olmayan sade renkleri tercih etmelilerdir.

Açık gri tonlarda olan brunia gelin buketinize doygunluk izlenimi katar. Buna ek olarak Peru zambağı, peygamber çiçeği, süsen, gül, kala zambağı tercih edebilirsiniz.

Fakat dediğimiz gibi kış için pek çeşit olmadığından kuru çiçeklerden oluşan güzel bir gelin çiçeği, kış gelinleri tarafından daha çok tercih edilmektedir.
Diğer yazılarımıza da göz atın