First Date İçin Ankara Mekan Önerileri

3dk

Hepimiz biliriz ki first date heyecanı bir başkadır. İlk buluşma, ilk baş başa vakit geçirme derken bir yandan da nereye gidilebilir gibi düşündürücü esas bir soru vardır. :) Çünkü sakin, sohbet ederken birbirinizi rahatlıkla duyabileceğiniz, çok fazla gürültünün hakim olmadığı bir yer tercih etmeniz gerekmektedir.

Biz de size tam da bu noktada yardımcı olabilmek için bir kaç mekan önerisiyle geldik.:)

1- Ayone Çiftliği

Bir değişiklik yapıp şehrin kalabalığından çıkıp, doğayla iç içe ve son derece keyifli olan Ayone’de bir ilk buluşmaya ne dersiniz?

Üstelik şehre sadece 25-30 dk uzaklıkta. Hem bu kısa yolculukta birbirinizi tanımaya da adım atmış olur hem de birazcık heyecanınızı hafifletmiş olursunuz.:)

2- Mozz Ankara

Beytepe’de bulunan Mozz aslında şahane bir pizzacı fakat pizzacı diyince aklınıza salaş bir yer gelmesin. Gayet sevimli, şık ve modern conceptiyle ilk buluşmanız için son derece ideal bir mekan.

3- The Cork Gastropub

Ankara manzarasıyla first dateiniz için de değerlendirebileceğiniz kaliteli ve sıcak bir concepte sahip olan The Cork, daha doğal ve rahat bir ilk buluşma tercih edenler için oldukça uygun bir mekan.

Hem bir şeyler içip hem de lezzetli mutfağından tadarak sohbetinize renk katabilirsiniz.

4- Quick China

Masalsı modern uzakdoğu conceptiyle adeta büyüleyen Quick China, ilk buluşmanız için en ideal mekanlardan biri olmaktadır. Yemekten sonra bahçesinde ateşin etrafında sohbetinize devam ederek keyifli ve eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

Tabi herkesin damak tadı farklı olduğundan, öncesinde karşı tarafa mutlaka uzakdoğu yemeklerini sevip sevmediğini de sormayı unutmayın. Heyecandan unutabilirsiniz çünkü. :)

Ve son olarak bir önceki Ankara’da Gidebileceğiniz En Modern 5 Restaurant yazımızda bahsettiğimiz 1Arada Locanda first dateiniz için yerinde ve harika bir seçim olacaktır.


Bol şans :)

Diğer yazılarımıza da göz atın