Düğünlerde Oturma Düzeninin Planlanması

3dk

Düğün sürecindeki bir çok detayı alnınızın akıyla hallettiniz ve sıra geldi oturma düzenine. Bu detay da aslında üzerinde çalışılması gerekilen önemli detaylardan biri. Kimleri aynı masada toplayacaksınız, birbirleriyle küs olan davetlileri hangi masaya dağıtacaksınız derken biraz stresli bir planlama vakti sizi bekliyor derdik ki işte tam da bu noktada size basit çözümler sunacağız.:)

Bazı çiftler kız tarafı ve erkek tarafı davetlileri karışık bir düzende oturtabiliyor ama size daha bir kolaylık olsun diye erkek tarafından katılacak olan akrabalarla  ile kız tarafı akrabalarını ikiye bölerek sağlı sollu bir ayırımla oturtabilirsiniz. Yani örneğin salonun sağ tarafında kız tarafı akrabaları otururken sol tarafında da erkek tarafı akrabaları oturabilir. Böylece kimin nerede oturduğuna daha iyi hakim olursunuz.

Fakat çiftin anne ve babaları genellikle en ön veya orta taraflara aynı masada oturur.

Daha sonra arkadaşlarınız, kuzenleriniz, iş yerindeki arkadaşlarınız, kardeşleriniz, komşularınız ve amca-dayı-teyze-hala gibi birinci derece akrabalarınızın oturma düzenini kategorize edin ve kendi içlerindeki kategorilerde uyum sağladıkları kişilerden ve bir de yaş gruplarına göre masalar oluşturun.

Birbirine yakın yaş gruplarında olan bekar arkadaşlarınız için bir bekarlar masası oluşturun. Bütün bekarları bu masada toplayın, son derece keyifli bir masa olacağına eminiz. Hatta kim bilir bir sonraki düğün çifti belki bu masadan çıkar, siz de vesile olmuş olursunuz. :)

Düğün oturma düzeni oluştururken önemli bir detay ise yaşlıları hoparlöre yakın masalara oturtmamak. Yüksek müzik yaşlıları rahatsız edebileceğinden bu hususu atlamamanız gerekmektedir.

Size düşen ise düğün gününüzün tadını çıkarmak. Gelen davetliler illaki eğlenmenin yolunu bulur. Önemli olan bugün doyasıya sizin eğlenip, mutlu olmanız. Gün sizin gününüz. :)

Davetly uygulamasıyla düğün gününüzü planlayıp, online davetiyenizi davetli listenize tek bir tuşla gönderebileceğinizi unutmayın. Üstelik bazı sebeplerden dolayı düğününüze katılım sağlayamayacak yakınlarınız, tebrik altınlarınızı Davetly ile kolaylıkla size gönderebilir. :)

Diğer yazılarımıza da göz atın