Düğün Stresini Azaltmak İçin Öneriler

3dk

Birbirinizi çok seviyorsunuz ve bu sevgiyi bir ömür birlikte yaşayarak hayat arkadaşı olmaya karar veriyorsunuz. Bu noktaya kadar her şey çok güzel ve romantik. :) Fakat aldığınız bu kararla düğün gününe kadar geçireceğiniz koşturmalı ve heyecanlı süreçte ister istemez birazcıkta stres duygusunu tadıcak gibisiniz.:) Aslında her ne kadar bu düğün stresini en çok kadınlar yaşıyor gibi görünse de erkekler de bir o kadar kendi açılarından da stres yaşamaktadır.

Stres ve heyecan bir araya gelince bazen istemeden tadsız şeyler de yaşanabilir. Bu sebeple bu süreci ve olabilecek stres anlarını iyi yönetmek çok önemlidir.

Bakalım o anlarda ve o anlara engel olabilmek için neler yapabiliriz.

Düğün gününe kadar sürekli o günü düşünmeniz çok normal fakat o gün gelene kadar kafanızda sürekli düğünle ilgili detayları, o süreci ve düğün gününü düşünmek sizi bir noktadan sonra boğmaya başlayacak ve stres olmanıza neden olacaktır. Bu durumda yapmanız gereken şey, başka şeylerle ilgilenmek ve başka şeyler düşünmek. Odak noktanızı dağıtın, yakın arkadaşlarınızla bir araya gelin keyifli bir şekilde vakit geçirin, oyun oynayın, kaynatın ama lütfen süreçte saatlerce düğününüzü konuşmayın, bu konudan uzaklaşmanız lazım unutmayın.:)

Müstakbel eşinizle ufak kaçamaklar yapıp, hafta sonu veya günü birlik farklı yerlere gidin ve biraz uzaklaşarak kendinize nefes alma alanı yaratın. Hiç olmazsa beraber keyifli vakitler geçirin yemek yapın, film izleyin.

Stresin vurduğu anlarda derin bir nefes alıp son ses bir müzik patlatın ve gerekirse kendi kendinize eğlenip deşarj olun. Böylelikle o an vuracak olan stresi anında göndermiş olursunuz.

Etrafınızda varsa her şeye muhalefet olan ve negatif enerji veren insanlar hemen onların bulunduğu ortamdan uzaklaşın. Tamamen uzaklaşamıyorsanız da en azından şu süreçte mümkün olduğunca uzak durun. Ne gerek var sürekli bir şeylere laf söyleyip, sizi daha da geren insanlara.

Düğün gününüz için en yakın arkadaşlarınızla görev dağılımı yapın. Stresinizi hafifletin.

En çok strese girmenize sebep olacak şeylerden biri plansızlık. Yani organize olun, planlı programlı bir şekilde o süreci yönetin. Yapacağınız her şeyin gününü, zamanını önceden belirlerseniz, su gibi rahatlıkla akar düğün süreciniz.

Arkadaşlarımla görüştüm, ufak bir tatil yapıp geldim, film izledim ama yine kafamdan sürekli düğün düşüncesi geçiyor, endişelerim oluyor, bir şeyler ya ters giderse diye düşünüp duruyorum diyorsanız da günde en azından sadece 10-15 dakika meditasyon ve nefes egzersizleri yapın. Zihninizi olumsuzluklardan arındırmak inanın size çok iyi gelecektir.

Spa son derece sizi gevşetecek, huzur bulmanıza ve rahatlamanıza neden olacak en güzel aktivitelerden biri. İster arkadaşlarınızla ister müstakbel eşinizle böyle bireyi planlayıp gidebilirsiniz.

Her şeyin fazlası zarar hele ki stresin fazlası :)

Bu süreci az biraz stresle güle oynaya tadını çıkara çıkara geçirmeniz ve düğün günü çılgınca eğlenmeniz dileğiyle. :)


Stresinizi hafifletmek için Davetly uygulamasıyla online düğün davetiyenizi yönetin, düğün davetiyesi stresine düşmeyin. Üstelik tek bir tuşla bütün davetlilere online davetiyenizi gönderebileceğiniz gibi, anında tebrik takılarınızı da temassız bir şekilde Davetly üzerinden toplayın.Diğer yazılarımıza da göz atın