Düğün Öncesi Kişisel Bakım İçin Tavsiyeler

3dk

Düğün günü her gelin düğününde ışıldamak ve çok güzel görünmek ister. Cildi, saçı, makyajı yani aklınıza gelebilecek her türlü kişisel bakım işlemlerinin kusursuz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir ve bu sebeple de bir çok kişisel bakımınıza düğün gününüzden bir süre önce başlamanız daha faydalı olacaktır.

Mesela cilt bakımı. Düğününüze bir kaç gün kala cilt bakımı yaptırırsanız yeterince faydasını göremezsiniz, üstelik cildinizde istenmeyen akneler de çıkabilir. Böyle bir ihtimale ve strese hiç gerek yok bizce.:)

Cilt bakımınıza düğününüzden 2-3 ay öncesinden düzenli olarak başlarsanız daha etkili sonuçlar alırsınız. Düzenli yapılan bakımlar, hydrafaciallar derken sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan cildinizle düğün günü kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Hatta bu süreçte bir dermatolog uzmanıyla görüşerek cildiniz için nelerin, hangi ürünlerin ve bakımların daha iyi geleceğini öğrenebilirsiniz.

Buna ek olarak da cildinize minik dokunuşlar da yaptırabilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi bu işlemleri düğününüze bir kaç gün kala yaptırmamanızda fayda var.:)

Bu süreçte de düzenli olarak peeling yapıp, cildinizi ölü hücrelerden arındırın. Cildi canlandırmak ve aydınlatmak için gerekli bir bakımdır. Ayrıca haftada iki kez cildinize uygun maskeler uygulayın. Kuru bir cilde sahipseniz de mutlaka ama mutlaka düzenli bir şekilde hep nemlendirin.

Cildinize yoğunlaşıp, el ve ayak bakımınızı da sakın unutmayın.:)  Düğün günü her halinizle kusursuz olmalısınız.

Bunlara ek olarak saçınızın renginde değişiklik yapmak istiyorsanız, rengin saçınıza karışıp, oturması ve doğal bir görünüme gelmesi için ya da olası aksilikleri göz önünde bulundurarak saç boyatma işleminizi düğününüzden bir kaç hafta önce yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Manikür-pedikür işlemlerinizi de düğün gününden bir kaç gün önce yaptırın.

Son olarak epilasyon işlemleriniz var ise cildinizde oluşabilecek olası kızarıklık, kabarıklık ve tahriş ihtimallerini de göz önünde bulundurarak bu işlemlerinizi de mutlaka düğününüzden 3-4 gün önce yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır.


Işıl Işıl parlayan bir gelin olacağınızdan hiç şüphemiz yok.:)


Diğer yazılarımıza da göz atın