Düğün Dansı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

3dk

Düğününüzde müstakbel eşinizle birlikte yapacağınız danslarla, gelen konukları kendinize hayran bırakmak istiyorsanız sizler için bir kaç önerimiz olacak.

İlk dansın stresi ve heyecanı bambaşkadır. Çünkü bütün gözler sizin üzerinizdedir ve sahnede sadece ikiniz varsınızdır. Ama o ilk dansın anısı da sizin için bir hayli özel olacaktır.:)

Öncelikle dans dersi alacaksanız eğer dans kursu araştırıp, düğünden 2-3 ay öncesinden kendinize iyi bir dans kursu bulmanız gerekir. Grup ders ya da birebir ders almak size kalmış ama birebir dersler düğün dansınız için daha hızlı fayda sağlayabilir.

Romantik bir dans mı yoksa hareketli bir dans mı istediğinize karar verir. Hangi dans türünde daha rahat dans edebileceğinizi bir düşünün.:) Tabi iki dans şovu da planlamanız mümkün, hatta daha şaşırtıcı ve keyifli olacaktır.

Düğünlerde genellikle tercih edilen romantik, ağır dans türleri, Tango, Vals, modern dans ve harmandalı olmaktadır. Hareketli dans türleri ise, rock’n roll, cha cha, salsa, swing ve Twist’tir.

İlk dansınızı romantik bir dansla yapıp, düğünün ilerleyen saatlerinde hareketli bir dans ile herkesi etkileyebilirsiniz.:)

Müstakbel eşinizle olan dansınızda, müziğin ritmine göre bir koreografi planlayın ve düğünden önce bir kaç defa prova yapın. Hatta bu provaların birini düğünde giyeceğiniz ayakkabılarla yaparsanız sizin için çok daha iyi olur.

Dans kursunu araştırırken düğün dansı eğitimi verip vermediklerini mutlaka sorun. Eğer böyle bir eğitim veriyorlarsa onlarla da düğün dansı için fikir alışverişi yapabilirsiniz. Yani son zamanlarda düğünlerde en çok öne çıkan hangi dans türleri olduğunu, sizin kafanızdakilere uygun hangi dans şarkılarının olabileceğini sorabilirsiniz.

Kafanızda da kursun düğün dansı eğitimiyle ilgili düşüncelerinizin şekillenmesi için, daha önce çalıştıkları çiftlerin düğün dansı videolarını isteyip, izleyebilirsiniz.

Düğün dansınız için fiyat öğrenin, düğün dansı paket fiyatı var mı sorun ve ödeme koşullarının nasıl yapıldığını öğrenin. Ayrıca buna ek olarak sormanız gereken diğer önemli bir soru ise, dans hocası ile düğün mekanında da prova imkanının olup olmaması ve bunun fiyata dahil olup olmadığını da sormanız sizin için oldukça önemli bir detay.

Eğer tango gibi detaylı ve iddalı bir dans tercih ediyorsanız en az 6 en fazla 8 derse katılmanız uygun olacaktır. Ama daha kolay figürlerle yapacağınız slow bir dans istiyorsanız 2-3 ders almanız yeterli olacaktır.

Diğer yazılarımıza da göz atın