Damatlığı Tamamlayan Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

3dk

Düğün gününde karizmatik ve son derece şık görünmek isteyen damatlar, damatlıklarıyla uyum sağlayacak aksesuarlar kullanmaya özen göstermelidirler.

Gelinler gibi topuklu ayakkabı giymeyecek olsanız da konforlu bir ayakkabı seçimi siz damatlar için de son derece önemlidir. Tüm gün ayakta olacağınızdan ister istemez ayağınız şişecektir. Bu sebeple ayağınızı sıkmayacak ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Ayrıca damatlıktan önce ayakkabınıza karar vermeniz, damatlık provalarında size oldukça yardımcı olacaktır. Giydiğiniz ayakkabıya göre, damatlığınızın paçaları ayarlanacaktır.

Kol düğmesi kullanacaksanız, sadece manşetleri köşeli ve çift kapaklı olan gömleklerle kullanabilirsiniz. Gümüş, altın, ya da metal kol düğmelerini tercih edebilirsiniz.

Damatlık türünüze göre papyon, fular ya da kravat takılmaktadır.

Damatlığınız takım elbise ise kravat, smokin giyecekseniz de smokininizle aynı kumaştan olan bir papyon takmalısınız. Tabi papyon sadece smokinlerle olur diye de bir koşul yok.

Yakasında aksesuar bulundurmak isteyen bir damat adayı iseniz, mendil ya da küçük bir çiçekle bu detayı değerlendirebilirsiniz.

Fular takmayı düşünenlerdenseniz takımınızın içine yelek giymeniz gerekmektedir. Ayrıca yelek seçiminizde göğüs kısmının rahat olmasına dikkat edeceğiniz gibi vücudunuzu da sarmasına dikkat etmelisiniz. 

Arkası bantla ayarlanabilen yelekleri tercih etmeyin çünkü ceketinizi çıkardığınızda hoş bir görüntü olmayacaktır.

Dış giyim kadar iç giyiminiz de önemlidir. Örneğin bol ve size biraz büyük olan boxerlar pantolonunuzun yukarı doğru toplanmasına sebep olur bu da pek hoş bir görüntü olmaz.

Pamuklu iç giyim ürünleri tercih etmeye özen gösterin çünkü polyester olan kumaşlar kaşınmanıza neden olabilir.

Çorap diyip geçmeyin. Düğününüzde her oturduğunuzda pantolonunuz yukarı çekeceğinden çorabınız görünecektir.

Bu sebeple pantolonunuz ve çorabınız aynı renkte ve uyumlu olmalıdır. İpek bir çorapta kaliteli bir görünüm sağlamaktadır, bunu da atlamayalım.

Düğün hazırlık sürecinizde davetiyelerinizi online yöneterek hem zamandan hem masraftan tasarruf etmek için de Davetly uygulaması tek tuşla yanınızda.

Diğer yazılarımıza da göz atın