Bir Gelinin Acil Durum Çantası

3dk

Her düğün günü olduğu gibi bir çok gelin o gün ekstra heyecanlı ve stresli olabiliyor. Bu stresin olası aksiliklere karşı daha da artmaması ve keşke bunu da yanıma alsaydım dememek için, gelinlerin her ihtimale karşı temkinli olup, acil durum çantası hazırlaması hiç de fena bir fikir değil aslında. :)

Sizler için bu acil durum çantasında olması gerekenleri listeledik fakat sizin de aklınıza bir şeyler gelirse çantanıza ekleyebilirsiniz.

Düğün günü bir çok kişiyle selamlaşacak, dans edip terleyecek ve koşturacağınız için makyajınıza arada ufak rötuşlar yapmanız gerekecektir. Bu sebeple ufak bir makyaj çantası hazırlayıp, içerisine düğün makyajınızla aynı tonlarda olan makyaj ürünlerinizi, pudranızı koyun. Rujunuzu sürekli tazeleme ihtiyacı duyacağınızdan da düğününüzde onu yanınıza alın, ya da bir arkadaşınızda bulundurun.

Eğer lens kullanıyorsanız yanınızda mutlaka lens suyu ve bir çift yedek lens bulundurun. Aynı şekilde damat için de aklınızda olsun.

Bebek pudrasını da ihmal etmeyin. :) Niye diye soracak olursanız da bebek pudrası hem terlemenize engel oluyor hem de gelinliğinizde oluşabilecek lekeleri kolaylıkla çıkarıyor. Lekenin üzerine su sürüp, pudra dökmeniz yeterli.

Aseton ve düğün gününüzde sürdüğünüz renkte ojeden de yanınıza alın.

Saç spreyi, tarak veya fırça ve 5-10 tane de tel tokayı hazırlayacağınız çantada mutlaka bulundurun.

Parfümünüz, makyaj temizleme mendili ve imkanınız varsa ufak bir saç kurutma makinesi de yanınıza alın. Eğer ki gelinliğinizi kirletirseniz ve silmek durumunda kalırsanız nemli kalan yeri kurutmanız için bir size bir hayli yardımı dokunacaktır.

Dans ederken, eğlenirken veya davetlilerle sarılırken küpenizin düşmesi ihtimaline karşın yanınıza yedek küpe arkası alın.

Duvağınızda olabilecek ufak yırtılma ihtimalleri için selo bant, olası sökükler için minik dikiş seti ve çengelli iğne, toplu iğne, makas, damat için de yedek düğmeyi çantanıza atın.

İnce bir çorap giyecekseniz yanınıza yedek çorap, yedek gelin ayakkabısı (düz ve topuklu), yedek beyaz elbise ve damat için yedek gömlek.

Gelelim yanınızda mutlaka bulunması gereken sağlık malzemelerine,

Ağrı kesici, ateş düşürücü, yara bantı, sakinleştirici, mideniz için anti-asit mide tabletleri, boğaz pastili ve varsa alerjiniz, alerji ilacınızı yanınıza almayı unutmayın.

Bu acil durum çantasıyla kafanız ve içiniz rahat olsun. :)

Davetly uygulamasıyla düğün programınızı online olarak yöneterek, düğün davetiyenizi tek bir tuşla davetlilere gönderme kolaylığını yaşamaya ne dersiniz? :)

Diğer yazılarımıza da göz atın