Bebek Odasında Olması Gerekenler Listesi

3dk

Bebeğinizi doğurmanıza bir kaç ay kaldı ve o mis kokulu bebek odasını hazırlamaya başlayacaksınız. Bu sırada zaten hem heyecanlı hem de kendinizi çok fazla yormamanız gereken süreçlerde olduğunuzdan, öncelikle bebek odasına alınacaklar listesi hazırlanması işleri biraz daha kolaylaştıracaktır. 

Bu odada artık siz de fazla vakit geçireceğinizden, hem bebek hem de sizin için konforlu bir alan olması son derece önemli.

Biz de bu sebeple işinizi birazcık hafifletebilmek için bebek odasına alabileceklerinizin ufak bir listesini sizin için hazırladık.

Bebek beşiği tabiki listenin en başında gelmektedir. Bir çok ebeveyn yeni doğan bebeklerini direk bebek beşiğinde yatırmamak için bir de yeni doğan beşiği almaktadır.

Beşik alacağınız zaman asla ikinci el beşikleri tercih etmeyin. 

Beşiğin iskeleti ve şilte arasında boşluk olmamaması en önemli dikkat edilecek şeylerden biridir çünkü eğer boşluk olursa yaralanmalara neden olabilir.

Alt değiştirme masası bir bebek odasının olmazsa olmazıdır. Gün içerisinde çok fazla alt değiştireceğinizden eğilmeden alt değiştirebileceğiniz konforlu bir bebek alt değiştirme masası tercih etmelisiniz.

Gece lambası bebeklerin güzel bir şekilde uyumasında etkilidir. Parlaklık seviyesi düşük, loş bir gece lambası odada bulundurun.

Gardırop bebek kıyafetleri için gereklidir hatta çekmeceli gardıropları seçmeniz daha kullanışlı olur. Çünkü bebek diyip geçmeyin, emin olun bir çok giysisi ve eşyası olacaktır.

Sterilizatör almanızı tavsiye ederiz çünkü biberonların sterilize edilmesi bebeğin bağışıklık sistemi için son derece önemlidir.

Bebek için sağlık setini bebek odasında bulundurun. Bebekler biliyorsunuz ki sıkça hastalanabiliyor. O an hazırlıklı olmanız için içinde ateş ölçer ve termometre bulunun bir sağlık seti oluşturun.

Sallanan sandalye veya rahat bir koltuk bebek odasında fazlaca vakit geçireceğinizden sizin için bulunması gereken önemli bir detaydır. Bebeğinizi emzirirken odada koltukta emzirmek veya oturduğunuz sırada kucağınızda uyuya kaldığı an hemen tek bir adımla bebeğinizi uyandırmadan beşiğine koymanız ikiniz içinde daha rahat olacaktır.


Bütün bunlara ek olarak, lastikli- pamuklu bebek çarşafı ile pamuklu bir kaç battaniye, su geçirmeyen yatak pedi, bebek telsizi, çamaşır sepeti, halı, renkli dönence gibi ufak ama önemli şeyleri de unutmayın.


Sağlıkla kucağınıza almaya gün saydığınız bebeğiniz için bir babyshower partisi yapmayı planlıyorsanız Davetly uygulamasını indirerek babyshower partinizin bütün detaylarını eğlenceli bir şekilde yöneterek online davetiyenizi tek bir tuşla sevdiklerinize gönderin.

Diğer yazılarımıza da göz atın