After Party Nasıl Yapılır

3dk

After party, düğün sonrası yakın çevre ve arkadaşlarla yapılan eğlenceli, bol danslı kutlamadır. Düğününüzde de bunları yapıyorsunuz ama genellikle aile büyükleri, akrabalar olduğu için istediğiniz gibi dağıtamıyorsunuz haliyle.:) 

İşte tam da bu yüzden sadece arkadaşlarınızla kalıp, eğlencenin dibine vurmanın ve dağıtmanın tam zamanı :)

After partyleri genellikle ya düğününüzün devamında yapabilirsiniz ya da kişi sayısına göre eğlenmek için bir mekan tutarak orda da devam edebilirsiniz.

Eğer bu tarz bir düğün sonrası eğlencesine karar verdiyseniz genellikle gelin gelinlik değişimi yaparak kısa bir gelinliğe geçiş yapar. Damat ise damatlığı papyona veda etmiştir. :)

Yaklaşık 2-3 saat süren after partyler de gece geç saat olduğu için hafif atıştırmalıklar ve içkiler olur. Çalacak müzikler de tamamen sizin zevkinize göre olur hatta öncesinde de bir şarkı listesi planlayabilirsiniz.

Genellikle hareketli şarkılar ve müzikler olacağından arkadaş grubunuzla eğlencenin tadını çıkarıp, gün sonu yorgunluğunu atmış olacaksınız.

Eğer konsept ve daha renkli bir after party planlıyorsanız, peruklar, peluşlar, maskeler, tüyler, gözlükler ve taclarla partinizi renklendirebilirsiniz.

Bütün gece düğününüzde o topuklularla ayaktaydınız, gecenin devamındaki eğlence için yanınıza spor ayakkabı almayı sakın unutmayın. Kısa gelinliğinizin altına spor ayakkabınızı giyinip çılgınlar gibi rahatça dansınızı edebilirsiniz.

Son olarak arkadaşlarınıza hangover kit hazırlayın. Hem anı hem de ertesi gün için gayet faydalı ve ince düşünülmüş ufak bir jest olacaktır.:)

Kese ya da ufak kutuların içerisine minik şişe su, tabiki alka seltzer, ıslak mendil, ayılmaya yardımcı olması için kahve, nolur olmaz diye yara bantı ve mentollü şeker koyarak bu faydalı kitleri hazırlayabilirsiniz.:)


Davetly uygulamasını kullanarak After Party davetiyenizi online olarak yöneterek, partinizin detaylarını sadece bu özel eğlenceye katılacak olan arkadaşlarınıza tek bir tuşla gönderebilirsiniz.

Diğer yazılarımıza da göz atın