2021 Düğün Trendleri

3dk

2021 yılında alışılmış klasik düğünler yerini daha samimi ve daha sıcak atmosferdeki düğünlere bırakıyor. Özellikle yaz aylarında açık alanlarda yapılan düğünlerde daha orijinal ve daha farklı konseptler tercih ediliyor. Mesela çeşitli kokteyller, içecekler ve atıştırmalıkların bulunduğu sevimli bir stand veya  renkli eğlenceli bir görünüm olsun diye şeker standıyla alışılmışın dışında farklı bir alan yaratabilirsiniz.

Her yıl, yılın trend rengini belirleyen Pantone Renk Enstitüsü 2021 yılının trend renklerini sarı ve gri olarak belirledi. Bu iki rengin hakim olduğu dekorlar, masa süsleri, çiçekler ve düğün pastanızla son derece güzel bir konsept ortaya çıkarabilirsiniz.

Düğün masaları yuvarlak yerine daha uzun masalar şeklinde tercih edilmeye başlandı ve masa dekoru ise bir hayli farklı konseptlerde yapılmaya başladı. Yani masalarınızı limon veya elmalarla, kavanozlar içerisindeki mumlarla, aksesuarlarla ve çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Açık ya da kapalı alanda yapacağınız düğünlerinizde, düğün yapılacak alana masaların yanı sıra dağınık koltuk düzeninin de ayarlanması ve aralara bistro şeklinde ayakta da durulacak hoş dizaynların yapılması da bu yılın trendleri arasında yerini alıyor.

Düğün pastası seçimlerinde ise artık çok katlı pastalar yerine iki katlı veya yerini bambaşka alternatif tatlıların alacağı yaratıcılığınızı da katabileceğiniz pastalar tercih ediliyor. Bu şekilde de hem damağa hem de göze hitap ederek leziz bir görsel şölen sunuyorsunuz.

Düğününüze gelen davetlilerle çılgın anılarınız olsun diye hazırlanan eğlenceli fotoğraf köşeleri bu yıl ki düğünlerin favori detaylarından.

Düğün davetlilerine verilecek hediyelerde artık daha yaratıcı fikirler moda. Örneğin bambu çubuklu kokular, minik tütsü setleri gibi orijinal düğün hediyelikleri hazırlayabilirsiniz.

Düğün ışıklandırmalarında özellikle de açık alan ışıklandırmalarında sarı led ışıklardan oluşan ışıl ışıl bir süsleme düğün konseptine masalsı bir hava katıyor.

Yeni trend online davetiye!

Siz de bu masalsı düğün organizasyonunuzun detaylarını Davetly uygulamasıyla yönetin, oluşturduğunuz online düğün davetiyenizi de tek bir tuşla sevdiklerinize gönderin. Bu şekilde zamandan ve masraftan tasarruf ederek düğün detaylarınıza kafanız rahat bir şekilde odaklanabilirsiniz. :)


Diğer yazılarımıza da göz atın