Kategori
Otel
Şehir
Nevşehir

Elif Stone House Kapadokya Butik Otel

Kapasite
Yemek
Evet
Fiyat
230 TL ve üzeri
Açık Alan
Evet
Kapalı Alan
Evet

Genel Bilgiler

Onlarca medeniyete, binlerce yıl ev sahipliği yapmış, güzel atlar diyarı Kapadokya ya hoşgeldiniz... Elif Stone House ; Kapadokya'nın gerçek mimari kültürünü, gerçek geçmişini,orjinal Kapadokya taşlarından oluşan odalarında, taş ve kayadan oyma lobilerinde, Kapadokya ya özgü kemerli restoranında yansıtmaktadır. Kapadokya'nın sayılı büyük konaklarından olan Elif Stone House'un tarihi 1840 yılına dayanmaktadır.

Elif Stone House; tarihi bir kapadokya konağıdır, siz misafirlerimize kapadokya da butik otel olarak hizmet vermektedir ve kapadokya ya kalan bir kültürel miras olarak yerini almıştır. Kapadokya'nın taş işçiliği neredeyse emsalsizdir, kapadokya taşları volkanik yapıdadır ve milyonlarca yıl önce kapadokya' nın oluşumuna neden olan Erciyes, Hasandağı ve ikisinin arasında kalan Göllüdağı nın püskürttüğü lavlardan meydana gelmiştir.

İşlemesi kolay ama hava ile temas ettikten sonra sertleşen bir yapıdadır. Kapadokya taşlarının diğer bir özelliği ise volkanik yapıda olduğu için havayı nefes alır gibi tutup bırakmasıdır bu yüzden kapadokya konakları  yazları serin, kışları sıcak  olma özelliğini taşır.  

Elif Stone House Butik Oteli orjinal kapadokya taşlarından yapılmış kemerli odalar  ( kapadokya armut  kemeri ) ve yine Kapadokya taşlarından yapılmış konak odalarından oluşmaktadır. Elif Stone House restore edilirken Kapadokya ya özgü mimari yapısı hiç değiştirilmemiştir.

Odaların tamamında standart olarak; Minibar, Tv, Telefon, Merkezi ısıtma sistemi, Hızlı ve kablosuz internet erişimi, Çay ve kahve keyfiniz için su ısıtıcısı, Saç kurutma makinası,  Banyo gereçleri ve Günlük gazete hizmetleri mevcuttur.  Elif Stone House Butik Otelde  yetişkinler ve çocuklar için açık yüzme havuzuda bulunmaktadır. Kapadokya da yüzme havuzu bulunan ender butik oteller den biridir.

Fotoğraflar

Elif Stone House Kapadokya Butik Otel

İçin fiyat teklifi al.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.