Kategori
Restaurant
Şehir
İstanbul

Develi Kebap Nişantaşı

Kapasite
300-350
Yemek
Evet
Fiyat
125-175 TL
Açık Alan
Evet
Kapalı Alan
Evet

Genel Bilgiler

Kıymetli misafirlerimiz, değerli iş ortaklarımız, sevgili çalışanlarımız;


Güzel bir hikâye bizim hikâyemiz. Gururumuz... Dededen toruna devam eden, dört kuşaktır lezzet, kalite, tecrübe ve sevgiden ödün vermeyen 107 yıllık bir efsane. Dedemin 1912 yılında çıktığı yola çok erken yaşta, küçücük bir çocukken katıldım. 6 yaşındaydım, babamı 2,5 yaşında kaybetmiştim. Hem çalışıyor hem eğitimime devam ediyordum. Hayat hiç kolay değildi benim için ama yılmadım. Mutfakta yetiştim, yetiştirdim.

1966 yılında, 22 yaşımda İstanbul’a geldim. En iyi bildiğim işi en iyi şekilde yapmaya karar vermiştim. Bugün hala gözümün nuru, ilk göz ağrım olan Develi Samatya’yı açtım. Çok şükür Allah utandırmadı, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırladık, yüzlerini güldürdük, damaklarında unutulmaz lezzetler bıraktık. Yerli yabancı devlet başkanlarını, sanatçıları ağırladık, teşekkürler aldık.

Çocuklarıma, çalışanlarımıza her zaman söylediğim üzere yapacağımız tüm çalışmalarımızda geleneklerimizi unutmadan bilgiyi en iyi şekilde kullanmalı, yeniliğin gücüyle ilerlemeli ve değişime uymalıyız. Bugün markamız bu kadar seviliyor ve tercih ediliyorsa, lezzetimiz dillerde dolaşıyorsa, açtığımız restoranlarımızdan misafirlerimiz mutlu ayrılıyorsa bize rehberlik eden en önemli unsur atalarımızdan, büyüklerimizden öğrendiklerimizi inovatif bakış açısı ile birleştirmemizdir. Kendimde hep bu şekilde düşündüm işte bu yüzden dedelerimden aldığım bayrağı gönül rahatlığıyla oğullarıma devrettim.

Fotoğraflar

Develi Kebap Nişantaşı

İçin fiyat teklifi al.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.